Czy penis musi mieć ogromny rozmiar? Czy wielkość penisa ma znaczenie?

Autor: Jakub Węgiel
Data: 02/05/2021

Wielkość penisa bardzo często powoduje kompleksy wśród dużej liczby mężczyzn. Zbyt mały rozmiar członka nie tylko może skutkować obniżeniem pewności siebie oraz brakiem poczucia atrakcyjności, ale również negatywnie wpływać na kontakty seksualne z partnerką. Sprawdź, jakie znaczenie dla doznań intymnych ma grubość oraz długość penisa, a także poznaj metody na szybkie powiększenie jego rozmiarów.

dlugość penisa
Spis treści:
 1. Budowa penisa
 2. Długość penisa — czy większy penis ma znaczenie?
 3. Grubość penisa
 4. Duży penis — znajdź sposób na powiększenie członka

Budowa penisa

Penis to narząd składający się z dwóch ciał jamistych, które ułożone są równolegle oraz z ciała gąbczastego, w którego skład wchodzi żołądź i opuszka. Przez środek przebiega ostatni odcinek cewki moczowej, której ujście umiejscowione jest na szczycie żołędzi. W budowie członka możemy wyodrębnić dwie części: nasadę oraz jego część ruchomą zakończoną żołędzią. Wyróżniamy także napletek, który podczas erekcji zsuwa się i tworzy fałd pod żołędzią. Krew do członka dociera przez tętnicę grzbietową prącia oraz tętnicę głęboką.

Długość penisa — czy większy penis ma znaczenie?

grubość penisa

Pierwsze z badań poświęconych zagadnieniu, jakim jest wielkość penisa, przeprowadzono w latach 38-63 w Ameryce. Instytut Kinseya wykazał bowiem, że przeciętna długość członka u mężczyzn od 20 do 59 lat wynosi 9,70 cm w stanie zwiotczałym oraz 12,7 do 16,5 cm podczas erekcji. Z kolei obwód penisa w stanie erekcji przyjmował 10-12,5 cm. Ile w tym prawdy?

Okazało się, że wyniki badań nie były wiarygodne, gdyż przeprowadzono je na podstawie ankiety, w której mężczyźni samodzielnie podawali wymiary swoich członków. Następnie przeprowadzono badania kliniczne, które wskazały, iż średnia długość penisa wynosi w stanie wiotkim 8,60-9,22 cm, a w czasie erekcji 12,7,-15,7 cm.

Rozmiary penisów — klasyfikacja

Rozmiar penisa jest uzależniony również od pochodzenia. Średnie wymiary w krajach europejskich wynoszą:

 1. Polska — 14,29 cm
 2. Holandia — 15,87 cm
 3. Węgry — 16,1 cm
 4. Estonia — 13,78 cm
 5. Włochy — 15,75 cm
 6. Rumunia — 12,73 cm

Najdłuższym prąciem mogą pochwalić się obywatele Demokratycznej Republiki Konga (penis osiąga aż 17,93 cm), Ekwadorczycy (17,7 cm), a także obywatele Ghany (17,3 cm).

W innych krajach długość penisa wynosi:

 1. Korea — 9,66 cm
 2. Japonia — 10,92 cm
 3. Filipiny — 10,85 cm
 4. Tajlandia — 10,16 cm
 5. Kambodża — 10,04 cm
 6. Indie - 10,24 cm
 7. Sri Lanka — 10,89 cm
rozmiar penisa

Penis - czy jego rozmiar jest ważny?

Niezadowolenie z długości członka może skutkować wieloma problemami w sypialni. Z kolei niezaspokojenie potrzeb seksualnych zarówno swoich, jak i swojej partnerki, wpływa na codzienne życie, psując tym samym relację w związku. Mężczyźni uważają, iż duży penis jest atrybutem męskości, jednak warto tu wziąć pod uwagę fakt, iż nie długość członka, a jego grubość, ma istotną wartość w sferze seksualnej. Zbyt długi penis (powyżej 20 cm) mógłby powodować dyskomfort i dolegliwości bólowe podczas stosunku z powodu uderzania narządów kobiety, np. jajników.

Grubość penisa

Czy grubszy penis oznacza lepszy seks? Jak wykazują statystyki, 90% przedstawicielek płci pięknej przyznaje, że znacznie bardziej liczy się grubość penisa niż jego długość. Grubszy członek umożliwia większą stymulację erogennej strefy, czyli punktu G u kobiet. Długość penisa nie wpływa z kolei na osiągnięcie orgazmu, gdyż mała liczba kobiet doznaje ekstazy w wyniku głębokiej penetracji pochwy i stymulacji szyjki macicy. Zdecydowana większość wyznaje, że tego typu uczucie jest nieprzyjemne, a nawet wiąże się z odczuwaniem bólu.

Wynika z tego, iż nie tyle rozmiar członka ma znaczenie, o tyle grubość penisa pełni istotną rolę w zaspokojeniu seksualnym partnerki i większych doznaniach podczas stosunku.

Jak mierzyć obwód penisa?

obwód penisa

W przypadku pomiaru obwodu członka, najlepiej sprawdzi się miara krawiecka. Niezbędne jest zmierzenie członka w trzech miejscach: u podstawy żołędzi, tuż pod nią oraz między tymi miejscami. Następnie z trzech pomiarów musimy wyciągnąć średnią. Tym samym otrzymamy obwód penisa.

Jak pogrubić penisa?

Pogrubienie członka jest możliwe dzięki zabiegom medycznym z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Jest to preparat, który naturalnie występuje w tkankach naszego ciała. Do zabiegu wykorzystuje się żele, które wstrzykiwane są w dawce od 30 do 60 ml. Dzięki temu możliwe jest szybkie zwiększenie obwodu prącia nawet o 5 cm, a nawet jego wydłużenie o 2-3 cm. Znaczną wadą tego typu metody jest fakt, iż po upłynięciu 1-2 lat kwas hialuronowy zostaje całkowicie wchłonięty przez organizm, a członek wraca do swoich poprzednich rozmiarów. Przeszkodą może być także cena, która waha się w przedziale 3-6 tysięcy złotych.

Pogrubić członka możemy również dzięki tkance tłuszczowej, którą wykorzystuje się do przeszczepu. Tego typu zabiegi powszechnie stosowane są również do korekcji zmarszczek czy powiększania piersi u kobiet. Tłuszcz odsysa się z brzucha pacjenta i wstrzykuje do członka. Dzięki temu obwód prącia może zostać zwiększony nawet o 50%.

Duży penis — znajdź sposób na powiększenie członka

wielkość penisa

Istnieją również nieinwazyjne metody na powiększenie penisa, które możemy przeprowadzić samodzielnie w warunkach domowych. Nie dają skutków ubocznych oraz nie wiążą się z tak dużymi wydatkami. Są to przede wszystkim skuteczne ćwiczenia na wydłużenie penisa, a także suplementy diety. Jak powiększyć penisa? Poznaj domowe sposoby, które mogą znacznie zwiększyć jego rozmiary.

Ćwiczenia na powiększenie członka

Jak wskazują liczne wypowiedzi lekarzy, w większości przypadków niekonieczne jest przeprowadzenie operacji na powiększenie członka. Odpowiednio dobrane ćwiczenia zapewniają jego wydłużenie oraz pogrubienie. Ćwiczenia są proste do wykonania, jednak przed przystąpieniem do ich wykonywania, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:

 1. Zmierz swój członek zarówno w stanie zwiotczenia, jak i podczas erekcji. Otrzymane wyniki zapisz na kartce, aby w późniejszym czasie móc porównać je z rezultatami ćwiczeń
 2. Weź pod uwagę fakt, że pożądane efekty są możliwe do uzyskania szybciej w młodszym wieku.
 3. Przygotuj preparat nawilżający, który jest niezbędny podczas niektórych ćwiczeń.
 4. Przed przystąpieniem do ćwiczeń, wykonaj rozgrzewkę członka, aby rozszerzyć jego naczynia krwionośne. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie ciepłego kompresu na penisa.

Jakie ćwiczenia na powiększenie penisa wykonywać?

rozmiary penisów

— Chwyć główkę członka w stanie spoczynku i delikatnie rozciągaj go w ten sposób, aby nie sprawiać bólu. Trzymaj w rozciągnięciu ok. 15 sekund, następnie puść i powtórz czynność. Ćwiczenie wykonuj codziennie lub kilka razy na dobę.

— Napinaj i rozluźniaj mięśnie odbytu.

— W stanie pół-erekcji wykorzystaj środek nawilżający, po czym chwyć penisa od góry kciukiem oraz palcem wskazującym i przesuwaj dłonią w ten sposób, jakbyś wykonywał ruch dojenia. Gdy poczujesz zbliżający się wytrysk, zaprzestań i poczekaj aż podniecenie zmaleje.

Środki na powiększenie członka

Na rynku suplementów znajdziemy również tabletki na powiększenie penisa. Tego typu preparaty możemy zakupić bez recepty. Są zazwyczaj tworzone na bazie naturalnych składników, których celem jest poprawa ukrwienia. Najczęściej są to: L-arginina, Kozieradka, Żeń-szeń, Buzdyganek, Szafran, Cytryniec.

Tego typu związki powodują również większe pobudzenie, energię oraz wzmacniają libido. Ich regularne stosowanie może wpłynąć na produkcję testosteronu czy hormonu wzrostu. Suplementy diety mogą powiększyć penisa nawet o kilka cm.

Literatura:

 1. Wikipedia: "Rozmiary prącia człowieka"
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozmiary_prącia_człowieka
 2. Wikipedia: "Ciała jamiste"
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciała_jamiste
 3. National Health Service (U.K.): Sexual health; "Penis size"
  https://www.nhs.uk/live-well/sexual-health/penis-size/
 4. National Health Service (U.K.): Sexual health; "5 penis facts"
  https://www.nhs.uk/live-well/sexual-health/five-penis-facts/
Jakub Węgiel

O autorze

, Męskie sprawy to fundament. Nie postawisz domu jak nie weźmiesz się do tego jak facet. Nasz zespół wie o męskich sprawach wszystko.