Feromony męskie

Autor: Patrycja Wielgus
Data: 02/05/2021

Feromony męskie, tak jak feromony damskie nie są do końca zbadane przez naukowców. Wielokrotnie wykazywano jednak, że jest to mieszanina hormonów, która ma konkretne oddziaływanie na płeć przeciwną. Wiele osób chce zwiększyć ich wpływ na naszą drugą połówkę, dlatego stosuje feromony syntetyczne. Są one pomocne nie tylko w przypadku chęci podniecenia drugiej osoby i odbycia z nią stosunku seksualnego. Feromony są coraz częściej używane przez osoby, które chcą wzmocnić więzi w związku, a nawet zwiększyć respekt w pracy i poprawić stosunki zawodowe.

Sprawdźmy, jak feromony mogą pomóc nam w poprawie jakości życia codziennego.

feromony męskie
Spis treści:
 1. Feromony - czym są?
 2. W jaki sposób działają feromony męskie?
 3. Jakie feromony dla mężczyzn wybrać?
 4. Jak i kiedy warto stosować feromony?
 5. Opinie o feromonach

Feromony - czym są?

Feromony są specyficznymi zapachami, które wytwarzane są przez zarówno kobiety, jak i przez mężczyzn. Mają one wpływ na płeć przeciwną i zawierają w sobie męskie i żeńskie hormony płciowe. Najmocniej wyczuwalne są w pachwinach, ale również pod pachami, czy w wydzielinach, takich jak śluz z pochwy oraz sperma. U mężczyzn feromony są równiez wyczuwalne w okolicach penisa. Przez naukowców feromony są nazywane związkami semiochemicznymi, które mają konkretny wpływ na płeć przeciwną, tj. wzmagają pożądanie oraz ochotę na seks.

U kobiet w każdym etapie cyklu, czy to w przed menstruacją, czy w jej trakcie, stężenie feromonów może się różnić. U mężczyzn poziom feromonów jest raczej stały. Mogą być one bardziej wyczuwalne w momencie podniecenia seksualnego lub gdy mężczyzna lekko się spoci. Feromony aplikowane dodatkowo na ciało mężczyzny sprawiają, że są oni postrzegani przez kobiety jako bardziej atrakcyjni.

Skład feromonów

skład feromonów

Skład syntetycznych feromonów męskich jest zależny od producenta. Aby jednak jak najbardziej zbliżyć się do naturalnych feromonów męskich, używa się do ich produkcji dwa naturalnie występujące związki chemiczne. Są to andostenol - wpływający na samopoczucie kobiet, a także na pobudzenie seksualne oraz andosteron - feromon męski, który występuje w pocie mężczyzn, ma on za zadanie zaznaczyć męskość oraz dominację (był wykrywany w moczu agresywnych więźniów). Wykorzystuje się również androstadienon, który wpływa na ośrodek oddechowy, zmuszając nas do wykonywania częstszych wdechów.

W jaki sposób działają feromony męskie??

Feromony oddziałują na zachowanie osób postronnych, które je od nas wyczują. Ich działanie nie jest do końca wyjaśnione. Naukowcy mówią o zauważalnie polepszonym nastroju u tych osób, którym podczas badania dano do powąchania feromony. Badania wskazują także na zmiany, jakie wywołują feromony w naszych falach mózgowych. Wpływają również na przekaźnictwo nerwowe oraz doprowadzają do zwiększonego produkowania hormonów.

Feromony odbierane są głównie przez podwzgórze, które jest odpowiedzialne za wydzielanie się potrzebnych nam hormonów. Stąd można wyjaśnić, dlaczego ich wąchanie wpływa na nas stymulująco. Podwzgórze jest strykturą podkorową mózgu i związana jest z odbieraniem bodźców wytwarzanych przez feromony. Są odbierane one w pierwszej kolejności przez zmysł węchu - narząd Jackobsona, który jest narządem przylemieszowym. To parzysty narząd zmysłu, który posiada chemoreceptory, wykrywające substancje chemiczne. Posiadają również wyspecjalizowane receptory do wykrywania feromonów.

feromony męskie opinie

Naukowcy podkreślają, że może być to "spadek" po naszych przodkach, którzy musieli mieć bardziej wyczulone zmysły od nas. Obecnie badano różne osób z grupy wiekowej od 18 lat do 80 lat i stwierdzono, że tylko połowa z grupy badanych posiada narząd Jackobsona. Te osoby reagowały na feromony. Co ciekawe feromony męskie nie wpływają jedynie na usidlenie partnerki seksualnej. Według innych badań, w których wykorzystano androstadienon - substancję chemiczną występującą w pocie u mężczyzn, wdychanie feromonów wpływa ogólnie na lepsze relacje międzyludzkie. Jak się okazało feromon wpływał pozytywnie na podejmowanie działań, ale również relacje podczas wykonywania zadania oraz na współpracę w grupie badanych. To ciekawe badanie wykazało, że feromony męskie nie muszą być używane wyłącznie do celów związanych ze sferą seksualną.

Osoby, które używają feromonów, czują się również znacznie pewniej, a odpowiednia samoocena na pewno sprawia, że wykonywanie konkretnych działań jest znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze.

Jakie feromony dla mężczyzn wybrać?

feromony dla mężczyzn

Feromony męskie można wybrać w różnych wersjach zapachowych. Istnieją mocno stężone feromony meskie, które posiadają silny zapach, bez innych dodatków. Używa się w bardzo małych ilościach i są polecane dla mężczyzn, którzy nie mają własnego mocnego zapachu, nawet przy intensywnym poceniu się. Można łączyć je z perfumami, ale samodzielnie nie mają wyczuwalnego aromatu. "Aktywują" się w momencie, kiedy skóra jest nieco rozgrzana i spocona. Wtedy mogą dawać woń podobną do piżma.

Feromony dla mężczyzn są również dostępne jako perfumy. Posiadają w sobie syntetyczne feromony, ale również nuty zapachowe, jak pachula, czy piżmo, a także nuty goździkowe. Są nieco cięższe niż perfumy, jakich używany na co dzień i rzadziej występują w nich kwiatowe składniki. Mogą być używane przez panów, którzy mają swój wyczuwalny męski zapach, ale chcą nieco zwiększyć jego siłę, nie rezygnując jednak całkowicie z perfum. Dla płci przeciwnej często druga grupa męskich feromonów jest bardziej atrakcyjna, ponieważ kobiety uwielbiają połączenie męskiego zapachu z również męskimi perfumami, które wydają im się bardzo pociągające.

Jak i kiedy warto stosować feromony?

zapachy meskie

Feromony dla mężczyzn są polecane w momencie, kiedy chcemy zaimponować płci przeciwnej, ale również zwrócić na siebie uwagę innych osób. To dobry sposób na wykonanie tzw. pierwszego kroku. Zapach jest naszą tajną bronią, która jest bardzo sensualna. Wiele kobiet zwraca na niego szczególną uwagę. Płeć przeciwna często wskazuje na tę cechę mężczyzny jako bardzo pociągającą. Dobrze pachnący mężczyzna pokazuje, że dba o siebie, a jeśli ma na uwadze swój własny zapach, to zadba również o partnerkę.

Mężczyzna, który zwraca uwagę na swój wygląd oraz prezencję, również dba o dobranie odpowiednich perfum, które sprawią, że jego partnerka poczuje się znacznie bardziej atrakcyjna. Zastosowanie feromonów męskich jest więc wskazane w momencie, kiedy wybieramy się na randkę z kobietą, na której opinii nam najbardziej zależy. Warto również zaaplikować sobie feromony wtedy gdy wiemy, że nasza randka może skończyć się w sypialni. Wyczuwalna woń sprawia podczas seksu kobiecie ogromną radość i wzmaga podniecenie.

Duże zainteresowanie fermonami jest często przed Walentynkami, kiedy po randce chcemy zaznać nieco cielesnych rozkoszy. Feromony pozwolą nam na poczucie się prawdziwym samcem alfa.

Opinie o feromonach

feromony

Męskie feromony mają bardzo dobrą opinię i są często znacznie częściej kupowane przez panów niż tradycyjne perfumy. Feromony dla mężczyzn, tak jak perfumy z feromonami damskie są idealne do przyciągania do siebie płci przeciwnej. Czytając feromony opinie, możemy znaleźć takie informacje jak działanie na płeć przeciwną. Feromonami możemy wspomóc się podczas pierwszej randki albo przekonać do siebie kobietę, w której od dawna się podkochujemy.

Niestety feromonami nie zatuszujemy nieodpowiedniego stroju, ale możemy dopełnić nasz męski i elegancki look. Fermonony pozwolą nam na lepsze poczucie własnej wartości, sprawią, że interesująca nas kobieta zwróci na nas uwagę. Mężczyźni stosujący tego typu kosmetyki z feromonami podkreślali, że znacznie częściej udawało im się znaleźć kontakt wzrokowy z kobietami oraz byli przez nie lepiej odbierani.

Literatura:

 1. Wikipedia: "Human sex pheromones"
  https://en.wikipedia.org/wiki/Human_sex_pheromones
 2. Focus: "Feromony – potężne natualne afrodyzjaki. Czym są i jak działają?"
  https://www.focus.pl/artykul/feromony
Patrycja Wielgus

O autorze

, Życie singla czy pary nie istnieje bez seksu. Dobrze wiedzieć jak dogodzić sobie i jemu. Cieszę się, że tu jestem z Wami!