Jak zwiększyć ilość spermy - nasienia?

Autor: Patrycja Wielgus
Data: 20/05/2021

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak zwiększyć ilość spermy domowymi sposobami lub jak zmienić swój styl życia, aby mieć jak największe szanse na potomstwo. Dla niektórych mężczyzn problemy z ilością spermy podczas wytrysku są bardzo częste, co prowadzi do niebezpiecznych skutków.

Aby zachować jak największą ilość spermy w przypadku jakichkolwiek schorzeń, warto stosować leczenie farmakologiczne przynoszące dobre efekty.

Ilość spermy to ważny aspekt, na który należy zwrócić uwagę, starając się o potomstwo. Nie tylko stan plemników, ale także objętość wytrysku jest ważna, gdyż może mieć wpływ na powodzenie poczęcia dziecka podczas stosunku. Stopień produkcji spermy przez jądra każdego mężczyzny jest uzależniony od kilku czynników - często komplementarnych ze sobą.

płodność mężczyzny
Spis treści:
 1. Co ma wpływ na ilość spermy?
 2. Czy ilość spermy ma znaczenie?
 3. Jak zwiększyć ilość spermy?
 4. Kogo dotyczą problemy ze spermą?

Co ma wpływ na ilość spermy?

Duża grupa mężczyzn ma problemy z ilością nasienia, a wszelkie problemy z tym związane mogą zostać wykryte podczas badań. Pomimo tego, iż powszechnie uważa się, że długość penisa ma znaczenie w związku z tym, jaka ilość spermy będzie wydobywana, to jednak nie warto opierać się na tego typu informacjach.

Na niewielką ilość spermy może wpływać wiele czynników, do których zalicza się: palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, siedzący tryb życia oraz noszenie nieodpowiedniej bielizny. Warto także wiedzieć, że prawidłowa dieta ma ogromny wpływ na stan ejakulatu i jego ilość.

Poziom testosteronu - czy jest ważny?

Poziom testosteronu w organizmie jest kluczowy jeśli chodzi o poprawę stosunków pomiędzy partnerami, a także poziom erekcji i jakość plemników. Zwiększenie ilości spermy, jaka wydziela się z penisa podczas wytrysku, jest możliwe poprzez leczenie farmakologiczne lub kilka domowych sposobów.

Z pewnością zadajesz sobie pytanie, jak zwiększyć ilość spermy, aby równocześnie zachować odpowiednią jakość nasienia. Ilość plemników może mieć odzwierciedlenie w tym, jaki tryb życia prowadzą mężczyźni oraz jak często uprawiają seks.

Czego należy unikać?

teratozoospermia

Dbając o objętość wytrysku, trzeba stosować się do kilku zasad, które mówią o tym, czego należy unikać. Objętość nasienia zależy od diety, jaka jest stosowana na co dzień oraz od tego czy mężczyzna pali papierosy lub nadużywa alkoholu.

Stopień produkcji spermy zwiększa się wraz z poprawą jakości życia oraz odpowiedniej suplementacji. Trzeba więc unikać przede wszystkim używek, niezdrowego pożywienia oraz nadmiernego stresu połączonego ze zmęczeniem.

Palenie papierosów mocno wpływa na jakość nasienia oraz obfitość wytrysku.
Zwracając uwagę na tego typu rzeczy, warto ograniczyć używki w celu zwiększenia szansy na własne potomstwo, a także poprawy sprawności seksualnej mężczyzny.

Czy ilość spermy ma znaczenie?

Na produkcję spermy przez jądra i jej wydobywanie się z wnętrza penisa ma wpływ kilka czynników. Podczas wytrysku sperma przenoszona jest najczęściej do pochwy kobiety, gdzie zachodzi do zapłodnienia. Jeśli dopływ krwi pozwala na rozszerzanie się naczyń krwionośnych, to narządy płciowe mężczyzn są o wiele wydajniejsze.

Zwiększenie ilości spermy nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Ilości spermy podczas stosunku mają kluczowe znaczenie nie tylko w czasie starań o potomstwo, ale także dla sprawności seksualnej.

Zajście w ciążę

teratozoospermia

Wiele związków, które pragną mieć potomstwo, powinno badań jakość spermy oraz mieć na uwadze możliwość przyjmowania produktów, jakimi są suplementy bogate w witaminy. O objętości spermy decyduje głównie poziom testosteronu w organizmie, a także składniki poszczególnych komórek ciała.

Zajście w ciąże często nie jest możliwe, jeśli mężczyźni mają niedobory witaminy z grupy B,E, C. Obfity wytrysk podczas starania się o potomstwo to nie wszystko, trzeba także pamiętać o tym, że oprócz tego, jaka jest ilość ejakulatu, ważna jest także jakość plemników. Suplementy pozwalają na poprawę obydwu powyższych aspektów, jednakże warto każdorazowo zwrócić uwagę na sprawność seksualną partnera.

Seks

Seks to ważny element każdego związku. Bardzo często można usłyszeć opinię, że bez popędu seksualnego nie można żyć ze sobą w zgodzie i być szczęśliwym w związku. Być może jest to poprawne stwierdzenie, jednakże warto pamiętać, że dobry seks zależy głównie od nastawienia kochanków. By poprawić stosunki międzyludzkie, możesz przyjmować suplementy z grupy tych, zawierających witaminy i minerały.

Jak zwiększyć ilość spermy?

Większa ilość spermy to lepsza jakość stosunku oraz większe szanse na dziecko. O objętości ejakulatu, jaki jest wytwarzany przez organizm mężczyzny, decydują jądra oraz poziom testosteronu. Ważne są też witaminy i minerały takie, jak: witamina E, cynk, magnez oraz rodzaj diety, która aktualnie jest stosowana.

Aby jak najefektywniej zwiększyć ilość spermy, można skorzystać z porady specjalisty zajmującego się schorzeniami męskich narządów rozrodczych. Starania o dziecko nie zawsze są proste, dlatego warto dbać o swoją płodność i ilość plemników, jakie są wytwarzane w formie nasienia.

By zwiększyć ilość nasienia oraz poprawić jakość tej substancji można korzystać z wielu sposobów. Obecnie popularne są domowe metody leczenia płodności mężczyzn, a także tabletki, które mocno oddziałują na poziom witamin i minerałów w organizmie.

Ilość spermy podczas wytrysku - co jest tak naprawdę ważne?

jak wzmocnić plemniki

Reasumując tematykę wytrysku u mężczyzn oraz ilość wydzielanych plemników, warto wiedzieć, co tak naprawdę jest ważne i ma istotne znaczenie. Sama jakość nasienia ma kluczowe znaczenie, jednak jeśli jego poziom jest zbyt niski, to szanse na ciążę znacznie maleją.

Każdy mężczyzna powinien więc wiedzieć, że zarówno ilość, jak i jakość spermy jest ważna, a długość samego penisa nie ma większego znaczenia poza tym, jak bardzo przyjemny będzie stosunek z kobietą.

Dieta

Utrzymanie dobrej diety to klucz do sukcesu w celu zwiększenia ilości plemników. Produkty bogate w witaminy z grupy E, C i B to podstawowa żywność, jaka powinna znaleźć się w diecie jeśli chcemy zwiększyć ilość spermy.

Możesz spożywać wyłącznie taką grupę produktów, która będzie bogata w magnez i inną żywność, która pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Dieta jest głównym czynnikiem, który pozwala zwiększyć ilość nasienia wydzielanego poprzez wytrysk.

Domowe sposoby

Zwiększenie ilości plemników podczas stosunku seksualnego możliwe jest też domowymi sposobami. Dziecko, które ma zostać poczęte, potrzebuje mocnych plemników, które dotrą do komórki jajowej. Z tego względu warto skorzystać z porady doświadczonych osób znających się na naturalnych metodach wspomagających ilość plemników oraz jakość nasienia.

Podstawowe sposoby domowe, które pozwalają na poprawę popędu seksualnego oraz zwiększenie ilości plemników, to:

 1. zwiększanie aktywności fizycznej
 2. zminimalizowanie zbyt gorących kąpieli
 3. noszenie przewiewnej odzieży
 4. spożywanie produktów o dużej zawartości witamin

Warto także pamiętać, że aby zwiększyć swoją płodność, trzeba zrezygnować ze zbyt częstej masturbacji, która ujmuje jakości plemnikom wytwarzanym podczas normalnego stosunku. Liczba plemników, która pojawia się wtedy, kiedy następuje wytrysk, jest ważna, gdyż ułatwia starania się o własne dziecko.

Tabletki - kuracja

teratozoospermia

Większa szansa na dziecko oraz obfity wytrysk możliwy jest dzięki odpowiedniej suplementacji. Możesz przyjmować tabletki na zwiększenie ilości spermy podwyższające poziom witamin wspomagających ejakulację w organizmie mężczyzny oraz tabletki bogate w magnez. Odnosząc się do jakości tego typu rozwiązań, można powiedzieć, że charakteryzują się one wysoką skutecznością.

Zdecydowanie warto podjąć się kuracji tabletkami, aby zwiększyć szansę na dziecko, a także skorzystać z porad specjalistów, by dowiedzieć się, jak zwiększyć ilość spermy.

Kogo dotyczą problemy ze spermą?

Problemy z ilością ejakulatu oraz jakością plemników mogą dotyczyć każdego niezależnie od wieku. Według najnowszych badań okazuje się jednak, że schorzenia wpływające na powyższe aspekty występują głównie u mężczyzn powyżej 35-roku życia, a także tych, którzy prowadzą mało aktywny tryb życia i nie dbają o dobrą, zbilansowaną dietę.

Nie ma jednak zasady, co do tego, kto będzie borykał się z problemami dotyczącymi ilości spermy oraz tym, jak zwiększyć jej poziom. Obecna technologia, domowe sposoby oraz kuracje tabletkami dają duże szanse na wyeliminowanie problemu i dalsze życie bez problemu z ilością plemników, jaka jest wytwarzana przez jądra.

Literatura:

 1. Urology Care Foundation: "Male Infertility"
  https://www.urologyhealth.org/urology-a-z/m/male-infertility
 2. Wikipedia: "Oligospermia"
  https://en.wikipedia.org/wiki/Oligospermia
Patrycja Wielgus

O autorze

, Życie singla czy pary nie istnieje bez seksu. Dobrze wiedzieć jak dogodzić sobie i jemu. Cieszę się, że tu jestem z Wami!