Mały penis - to nie wstyd!

Autor: Tomasz Potocki
Data: 30/04/2021

Kompleks małego penisa posiada wielu panów, niestety jest on często bagatelizowany zarówno przez mężczyzn, jak i przez ich partnerki. Mężczyźni zawsze chcą jak najlepiej sprawdzić się w sypialni, zwłaszcza jeśli zależy im na utrzymaniu więzi w związku oraz dobrych kontaktach z kobietą. To dobrze o nich świadczy, ale niestety może wprowadzić pewne problemy jeśli chodzi o postrzeganie samych siebie. Jak poradzić sobie z sytuacją, kiedy maly penis jest problemem?

mały członek
Spis treści:
 1. Kompleks małego penisa
 2. Mały penis - czy seks może być przyjemny?
 3. Mały penis - co myśli kobieta?
 4. Mały członek - czy istnieją sposoby na powiększenie penisa?

Kompleks małego penisa

Kompleks małego penisa bardzo często pojawia się już w okresie dojrzewania. Wtedy młodzi chłopcy czekają z niecierpliwością na to, jak zmieni się ich ciało, ponieważ chcą jak najszybciej osiągnąć pełną dojrzałość płciową. Na początku długo oczekiwanym momentem jest przejście mutacji, później z kolei z coraz większym niepokojem zaglądają w swoje spodnie, sprawdzając czy penis już urósł, a jego budowa zmienia się.

U wielu chłopców jednak to nie następuje w takim kształcie, jakiego by sobie tego życzyli. Porównując się z kolegami, mogą odnieść wrażenie, że nie są wystarczająco męscy i odczuwają poczucie gorszości. W ten sposób rodzi się kompleks, który może później zaważyć na ich życiu seksualnym. Wielkości penisów są u mężczyzn bardzo różne, stąd może pojawić się problem z porównywaniem się do innych.

Krótki penis - jak radzić sobie z kompleksem?

krótki penis

Radzenie sobie z kompleksem nie należy do najprostszych zadań, ale jeśli na poważnie weźmiemy pod uwagę kwestię niedużego członka, jest to możliwe do zrealizowania. Przede wszystkim mały penis nie powinien być wyznacznikiem naszej męskości czy decydować o poczuciu własnej wartości. Powinno uświadamiać się młodych mężczyzn o tym, że tak naprawdę rozmiar penisa nie ma nic wspólnego z tym, jakimi partnerami są dla swoich kobiet. Warto z kompleksem walczyć tak, by podbudowywać inne cechy mężczyzny, które są ważne dla kobiety znacznie bardziej niż rozmiar członka. Maly czlonek nie jest więc równoznaczny z tym, czy dany mężczyzna jest dobry w łóżku, czy może zaspokoić swoją partnerkę w wystarczający sposób, czy też nie.

Kompleks malego penisa rodzi się dość wcześnie, ale mądra i dojrzała partnerka powinna sprawić, by mężczyzna nie pamiętał o tym, jaki ma „sprzęt”, ale wiedział, jakim wspaniałym kochankiem jest dla swojej kobiety. Ukochana z kolei nie powinna jeszcze bardziej podkreślać, że penis jej partnera jest dla niej za mały, ponieważ to tylko sprawi, że kompleks znacznie się pogłębi.

Krótki penis nie oznacza, że mężczyzna jest złym kochankiem, wręcz przeciwnie – wiele kobiet docenia swoich mężczyzn o mniejszym przyrodzeniu za to, że znacznie bardziej dbają o nastrój w sypialni, a także dłużej je pieszczą podczas gry wstępnej. Kobieta powinna wzmagać w partnerze poczucie, że dla niej liczy się w seksie coś znacznie więcej niż długość jego przyrodzenia. Rozmiar członka nie decyduje przecież, czy dany partner seksualny dba o naszą przyjemność w trakcie aktu seksualnego, a także przed nim. Wielkości penisów są różne, a partnerka powinna chwalić nie za rozmiar członka, ale za to, jak traktujemy ją w naszej alkowie. W ten sposób, poprzez docenienie starań partnera i jego miłości kobieta może pomóc mu w zwalczeniu kompleksu z rozmiarem penisa.

Kobieta powinna każde udane staranie się partnera o jej przyjemność docenić oraz podkreślić poprzez pochwałę oraz rozmowę na ten temat. Nie ma dla mężczyzny nic bardziej podniecającego oraz pociągającego niż radość ze stosunku seksualnego.

Pamiętajmy, że zabawy w łóżku nie zamykają się jedynie w penetracji. Odpowiednio długa gra wstępna oraz inne aktywności, jak choćby masaż może sprawić nam znacznie więcej przyjemności i podniecenia niż sam akt seksualny. Przy dostatecznie długiej i gorącej grze wstępnej nasza partnerka może być na tyle podniecona, by nie mieć najmniejszego problemu ze szczytowaniem, bez względu na to, czy nasz penis jest mały, czy też nie. Oczywiście mężczyźni na pewno docenią starania partnerki jeśli okaże ona swoim zachowaniem w łóżku, że ich penis jest dla niej podniecający. Długie oraz bardzo namiętne fellatio na pewno poprawi mężczyźnie nastrój oraz sprawi, że zapomni na chwile o rozmiarze swojego penisa.

Mały członek - do kogo zwrócić się o pomoc?

mały penis

Jeśli chodzi o problem małego członka, to możemy zwrócić się o pomoc do kilku specjalistów. Przede wszystkim warto pomyśleć o skierowaniu do seksuologa, który pomoże nam uporać się z kompleksem. Rozmiar członka dla wielu mężczyzn to ogromny problem, dlatego warto sprawić, by nie zaważył na naszym życiu seksualnym. Jeśli mamy wątpliwości, co do naszej erekcji oraz chcemy sprawdzić, czy nie mamy żadnych problemów zdrowotnych, możemy udać się również do urologa. Istnieją chirurgiczne metody powiększania penisa, ale nie zawsze są one skuteczne oraz niosą ze sobą pewne niebezpieczeństwo, dlatego przed podjęciem się takiego zabiegu należy zapytać chirurga o możliwe komplikacje. Możliwe, że zabieg wcale nie będzie nam niezbędny.

Mały penis nie oznacza, że jesteśmy kiepskimi kochankami, a seksuolog może pomóc nam to uświadomić. Lekarz wyjaśni nam, że może w stanie spoczynku penis nie jest imponujący, ale w erekcji może spokojnie zaspokoić partnerkę. Wyjaśni również, że satysfakcja kobiety z seksu nie zależy od wielkości penisa partnera, ale od jego umiejętności adorowania oraz prowadzenia gry wstępnej.

Mały penis - czy seks może być przyjemny?

Jak było wspomniane wcześniej, seks może być przyjemny, nawet jeśli mamy małego penisa. Niewielki członek nie musi oznaczać, że nasze życie seksualne jest nieudane i skazane na porażkę. Krótki "sprzęt" nie jest równoznaczny z brakiem zadowolenia u partnerki. Problem pojawia się wtedy, kiedy partner jest tak skupiony na swoim małym penisie, że blokuje się na aktywność seksualną i nie chce zaspokoić ukochanej w inny sposób. Istnieją jednak sposoby, by seks przy małym członku również był satysfakcjonujący.

W jakich pozycjach uprawiać seks by zaspokoić partnerkę?

w jakich pozycjach

Istnieje kilka pozycji, które sprawią, że penetracja może być znacznie bardziej przyjemna. Jedną z nich jest tzw. pozycja na pieska. Kobieta mocno wypycha biodra do tyłu w ten sposób, by maksymalnie otworzyć się na partnera. W takiej pozycji znacznie łatwiej jest poczuć każdy ruch. Można również nieco zmodyfikować pozycję tak, aby partnerka złączyła nogi oraz lekko je zacisnęła, nadal pozostając w pozycji na kolanach. W ten sposób znacznie mocniej obejmie penisa i dostarczy zarówno sobie, jak i partnerowi wiele przyjemności.

Inną pozycją, jaką warto wypróbować w momencie, kiedy posiadamy kompleks niewielkiego penisa, jest pozycja na łyżeczkę. Również warto, aby kobieta mocniej zacisnęła uda, by mocniej czuć każde pchnięcie. Bardzo popularną jest także pozycja misjonarska, ale niewielkich rozmiarów członek nie zawsze jest do niej odpowiedni. Dobrze jest ją zmodyfikować w taki sposób, by krótki penis mógł mocniej spenetrować pochwę partnerki. W zmodyfikowanej wersji pozycji misjonarskiej mężczyzna jest wyprostowany i trzyma nogi partnerki w górze. W ten sposób znacznie mocniej będzie mógł w nią wejść, a pchnięcia mogą być spotęgowane poprzez podtrzymywanie nóg partnerki leżącej przed nim.

Czy warto użyć seks zabawek?

Wiele par, w których pojawia się „problem” małego penisa, używa zabawek erotycznych. Jest to czasem dobry pomysł na podkręcenie atmosfery w sypialni, ale niestety nie powinien być on traktowany jako zamiennik dobrej gry wstępnej, czy też rozmowy na temat naszych oczekiwań wobec siebie. Zabawki erotyczne nie powinny być również pojmowane jako jedyny sposób na osiągnięcie pełni szczęścia w sypialni i nie mogą próbować zastępować nam partnera. Powinny z kolei pomóc nam w osiągnięciu zadowolenia seksualnego oraz zacieśnienia więzi w związkach.

Do zabawek erotycznych, które pomogą nam w osiągnięciu satysfakcji seksualnej należą m.in. wibratory, czy też inne masażery, np. na sutki. Kobieta częściej osiąga orgazm łechtaczkowy niż pochwowy, dlatego nieduży członek nie będzie dla niej przeszkodą w spełnieniu, zwłaszcza jeśli jej partner będzie dla niej czuły. Satysfakcja z seksu będzie wtedy maksymalna.

zabawnki-erotyczne

Mały penis - co myśli kobieta?

Kobiety — pomimo powszechnych opinii — raczej nie zwracają uwagi na wielkość członka. Dojrzałe osoby wiedzą, że rozmiar członka wcale nie świadczy źle o danym mężczyźnie, jako o kochanku. Panie doceniają inne aspekty wspólnego pożycia, takie jak choćby dobranie seksualne, długość gry wstępnej, czułość partnera, to jak je traktuje i co do nich czuje. Podczas aktu seksualnego ważne jest preludium do penetracji, a nie ona sama.
Wiele kobiet wskazuje inne cechy dobrego kochanka, takie jak czułość, czy chęć spełnienia ich pragnień seksualnych.

Kobiety doceniają znacznie więcej aspektów seksu z dobrym kochankiem niż mogłoby wydawać się panom. Znaczna część partnerek wskaże takie cechy jak czułość, a także wyczulenie na ich potrzeby, odwzajemnianie uczucia oraz pieszczot, jakimi są obdarzane. Wiele panów wykonuje pomiary penisów, ale nie wiedzą oni, że nie liczy się długość członka, ale jego rozmiar w trakcie erekcji jeśli chodzi o szerokość. Podczas seksu partnerka mocniej odczuje członka, który jest grubszy, niż takiego, który jest dłuższy, ale cieńszy w obwodzie. Kobiety nie zwracają dużej uwagi na penisy partnerów z tego względu, że znacznie bardziej podniecające są ich pieszczoty. Po takiej grze wstępnej kobieta na pewno będzie czuła się doceniona i spełniona.

Mały członek - czy istnieją sposoby na powiększenie penisa?

powiększenie penisa

Wielu mężczyzn zadaje sobie pytanie "jak powiększyć penisa". Istnieje kilka bezpiecznych metod na powiększenie penisa. Najbardziej skutecznym sposobem jest operacja plastyczna, która niestety jednocześnie może dać nam wiele powikłań niezależnych od nas. Chirurg plastyczny podpowie, czy w naszym wypadku operacja da spodziewane rezultaty, czy też nie. Wykonywana jest pod pełną narkozą, a powiększenie penisa w ten sposób nie wpłynie znacząco na jego grubość, a raczej zwiększy jego długość

Tabletki na powiększenie członka

Jeśli chodzi o powiększenie członka za pomocą środków farmakologicznych, na rynku możemy znaleźć różnorodne specyfiki, które pozwolą nam w nieinwazyjny sposób pogrubić nasz „sprzęt”. Większość suplementów diety jest skierowanych przede wszystkim na poprawę ukrwienia, które wpływa na jakość oraz długość erekcji. Jednocześnie możemy liczyć na zwiększenie libido, dodanie energii, podwyższenie wydolności seksualnej, a nawet na większą produkcję testosteronu.

Musimy pamiętać, że suplementy, które poprawiają ukrwienie penisa wpływają ogólnie na cały układ krwionośny. Nie są więc wskazane przy nadciśnieniu, miażdżycy, czy innych problemów układu krwionośnego. Nie mogą ich również stosować mężczyźni, którzy w przeszłości przeszli udar lub zawał mięśnia sercowego. W takim wypadku wystarczy jedynie suplementacja zwykłymi witaminami oraz żeń-szeniem, który może nieco pomóc nam w sprawach łóżkowych, jeśli chodzi o energię oraz utrzymanie erekcji przez dłuższy czas. Jeśli zmagamy się z chorobami, zanim rozpoczniemy kurację najlepiej jest skonsultować się z naszym lekarzem, który podpowie nam, czy stosowany przez nas suplement jest bezpieczny, czy też nie. Należy sprawdzić, czy nie wchodzi on w interakcję z lekami, które już zażywamy. Podpowie nam to lekarz, który wskaże również nam preparaty w pełni dla nas bezpieczne.

Jak widzimy, aby seks był udany i dawał pełną satysfakcję zarówno partnerce, jak i mężczyźnie, wcale nie potrzebujemy mieć dużego przyrodzenia. Niestety w obecnych czasach pogoń za doskonałością sprawia, że wielu mężczyzn obawia się, czy są wystarczającymi kochankami dla swoich kobiet. Kompleks małego członka jest bardzo drażliwym tematem, ale należy o nim dużo mówić, by mężczyźni nie obawiali się rozmawiać nie tylko o swoich potrzebach, ale i obawach Takie zachowanie sprawi, że niewielki członek wcale nie będzie dla nas problemem. Ważne, by rozmawiać o obawach z partnerką, a także aby mieć w niej pełne zrozumienie oraz oparcie.

Literatura:

 1. Sience Mag: "How big is the average penis?"
  https://www.sciencemag.org/how-big-average-penis
 2. Cleveland Clinic: "Micropenis"
  https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/17955-micropenis
 3. BJU International: "Am I normal? A systematic review and construction of nomograms for flaccid and erect penis length and circumference in up to 15 521 men"
  https://bjui-journals.onlinelibrary.wiley.com/doi/full
 4. Cosmopolitan: "4 Men on What It’s Really Like to Have a Small Penis"
  https://www.cosmopolitan.com/sex-love/news/a39608
Tomasz Potocki

O autorze

, Tworzenie tego serwisu jest dla mnie jak obywatelski obowiązek. Niech każdy facet wie jak władać mieczem. Zostań królem seksu z nami!