Pierścień erekcyjny - ring na penisa

Autor: Jakub Węgiel
Data: 02/05/2021

Pierścień erekcyjny jest bardzo przydatnym gadżetem w łóżku. Wiele panów chwali go sobie jako idealny gadżet erotyczny, zwłaszcza że pomaga on idealnie w utrzymaniu członka we wzwodzie. Pierścień do penisa jest idealny również dlatego, że wielu mężczyzn nie ma jako takich problemów z utrzymaniem erekcji, ale chcą dłużej kochać się ze swoimi partnerkami. 

Wśród gadżetów erotycznych jest on tak samo popularny, jak choćby wibrator, czy też nakładka wydłużająca do penisa. Jest on odpowiedni dla osób, które chcą, by ich seks był bardziej satysfakcjonujący, a sama penetracja dłuższa. Pierścień erekcyjny pomaga w utrzymaniu wzwodu na znacznie dłuższy czas oraz poprawia jego jakość – penis jest znacznie twardszy i często bardziej wrażliwy na dotyk. Wielu mężczyzn używa go bardzo chętnie również podczas masturbacji i podczas seksu oralnego. Może być wtedy bardzo zaskakującym i przydatnym gadżetem erotycznym.

pierścień erekcyjny
Spis treści:
 1. Pierścień erekcyjny - komu jest polecany?
 2. Czy pierścień sprawi przyjemność kobiecie?
 3. Rodzaje pierścieni na penisa
 4. Jak dobrać odpowiedni gadżet erotyczny?
 5. W jaki sposób używać pierścienia erekcyjnego?

Pierścień erekcyjny - komu jest polecany?

Pierścień erekcyjny jest polecany mężczyznom, którzy mają problem ze zbyt wczesnym wytryskiem. Jest to bardzo częste u mężczyzn młodych, ale również takich, którzy bardzo szybko się podniecają przy swoich partnerkach. Wzwód jest wywoływany pod wpływem podniecenia, ale kiedy osiągnie ono apogeum, mężczyzna może mieć orgazm. Czasem jest on trudny do kontrolowania, dlatego pierścień erekcyjny jest dobrym pomysłem. Jest on również idealny dla mężczyzn, u których trudno jest utrzymać erekcję z powodu wieku albo niezdrowego, czy stresującego trybu życia.

Pierścień erekcyjny jest odpowiedni dla wielu mężczyzn, niezależnie od wielkości ich penisów. Z łatwością możemy dopasować go do wielkości i grubości naszego członka, ponieważ przystosowany jest do rozciągania. Wykonany jest on najczęściej z silikonu medycznego, dlatego nie uczula i jest dla nas odpowiedni również pod kątem dopasowania. Nakładamy go wtedy, kiedy występuje u nas wzwód. Ważne, by takie zabawki erotyczne były dopasowane do twoich indywidualnych potrzeb, a także preferencji partnerki.

Czy pierścień sprawi przyjemność kobiecie?

Rozciągliwe pierścienie erekcyjne mogą sprawić przyjemność kobiecie, jeśli będziemy korzystać z nich prawidłowo .  Można wybrać taki pierścień do penisa, który będzie posiadał odpowiednie wypustki albo specjalny wibrujący element. Po włączeniu go pierścień zaczyna mocno wibrować, co sprawia kobiecie ogromną satysfakcję. Partnerka może czuć nie tylko twardego członka partnera, ale jednocześnie wibrujący pierścień erekcyjny, który pieści jej łechtaczkę. Samo przedłużenie wzwodu podczas stosunku również da jej wiele radości ze stosunku.

Pamiętajmy jednak, że sama obecność pierścienia na naszym członku nie sprawi, że partnerka będzie bardziej zadowolona ze współżycia z nami. Warto zadbać również o odpowiednią grę wstępną oraz atmosferę w łóżku.

pierścień na penisa

Rodzaje pierścieni na penisa

Pierścień erekcyjny występuje w różnych rodzajach i wielkościach. Można znaleźć pierścienie erekcyjne z dodatkową wkładką wibracyjną, która daje wiele radości zarówno mężczyźnie, jak i kobiecie oraz z masującymi członka i łechtaczkę wypustkami. Pierścień erekcyjny można dobrać pod kątem własnych potrzeb oraz fantazji seksualnych.

Istnieją również pierścienie na penisa, które mają znacznie większą grubość od pozostałych na rynku. Dużą popularnością cieszą się ringi z wbudowanymi małymi dildo analnymi. Taka podwójna penetracja na pewno sprawi partnerce radości oraz satysfakcji. Jeśli jeszcze dodatkowo będzie stymulowana jej łechtaczka, to na pewno zyska długotrwały i bardzo intensywny orgazm. Wielu mężczyzn chwali sobie również niewielkie pierścienie o niedużej średnicy, które mocno ściskają członka we wzwodzie, dając długotrwałą erekcję.

Jak dobrać odpowiednie pierścienie erekcyjne ?

ring na penisa

Gadżet erotyczny, taki jak ring na penisa, powinien być dobierany pod kątem naszych potrzeb. Wielu mężczyzn preferuje gadżety, która zawierają dodatkowe funkcje. Bardzo cenione są pierścienie erekcyjne z dodatkową wkładką wibracyjną, która jest zasilana na baterie. Jeśli chcemy jedynie dodatkowo utrzymać dłużej erekcję, to odpowiedni będzie niewielki ring, który pomoże nam również w razie potrzeby utrzymać prezerwatywę na członku, nawet podczas bardzo intensywnego seksu. Jeśli chcemy z kolei nieco urozmaicić nasze pieszczoty i penetrację, warto wybrać pierścień z dodatkowymi wypustkami, który bardzo pomoże naszej ukochanej w osiągnięciu orgazmu, a nam również dadzą wiele satysfakcji z seksu.

Ważne by sprawdzić, czy wybrany przez nas pierścień erekcyjny jest wykonany z tworzywa, które nas nie uczuli. Powinien posiadać odpowiedni certyfikat oraz oznaczenie, że może być używany w styczności ze śluzówką i że jest hypoalergiczny.

a opakowaniu znajdziemy wiele oznaczeń, które wskażą nam na to, czy wybrany przez nas gadżet jest odpowiedni dla nas. Dobrze wykonane pierścienie erekcyjne można bez problemu używać wraz z lubrykantami, np. na bazie wody, które nie będą wchodziły z nimi w reakcję, ani ich nie uszkodzą.

Aby móc dobrać odpowiedni gadżet, powinniśmy wiedzieć jakich rezultatów oczekujemy i dlaczego właściwie kupujemy pierścień erekcyjny. Możemy ten gadżet wybierać również z własną partnerką, co będzie idealną grą wstępną do dalszych pieszczot i zabaw w sypialni.

W jaki sposób używać pierścienia erekcyjnego?

Pamiętajmy, by pierścienia erekcyjnego używać wyłącznie w momencie, kiedy nasz penis będzie we wzwodzie. Ring nakładamy tuż u nasady członka. Jeśli chcemy użyć prezerwatywy, to należy najpierw nałożyć prezerwatywę, a następnie pierścień erekcyjny. Należy zrobić to ostrożnie, by jej nie naruszyć. Ring powinien dokładnie obejmować członka, ale nie może wywoływać zbyt dużego zaczerwienienia, krwi, czy też bólu. Jeśli tak jest to oznacza, że ring został dobrany w zbyt małym rozmiarze i musimy kupić większy. Należy zdjąć go zaraz po stosunku. Jeśli mamy z tym problem, możemy chwilę odczekać i delikatnie zsunąć go z penisa. Tego typu gadżet jest wykonany z tworzywa możliwego do mycia oraz dezynfekcji.

pierścienie erekcyjne

Po użyciu należy go dokładnie umyć za pomocą mydła i bieżącej wody lub z pomocą specjalnego środka do czyszczenia zabawek erotycznych. Pierścień może być przechowywany w materiałowym woreczku lub pudełku, które nie będzie miało dostępu światła do środka. Warto również dbać, by po jego umyciu bardzo dokładnie go osuszyć, np. za pomocą ręcznika bawełnianego. Przy odpowiedniej dbałości o gadżet może nam posłużyć bardzo długo do wielu łóżkowych zabaw z partnerką.

Warto wiedzieć, że pierścień może nam pomóc jedynie w utrzymaniu erekcji, ale nie pomogą w jej osiągnięciu. Jeśli mamy poważne problemy z erekcją, warto skierować swoje kroki do odpowiedniego specjalisty, który znajdzie tego przyczynę i pomoże nam w leczeniu farmakologicznym. Na pewno pomoc specjalisty jest wtedy niezbędna.

Literatura:

 1. Wikipedia: "Cock ring"
  https://en.wikipedia.org/wiki/Cock_ring
 2. Medical News Today: "Everything you need to know about cock rings"
  https://www.medicalnewstoday.com/articles/what-is-a-cock-ring
 3. TVN Zdrowie: "Jak działa pierścień erekcyjny?"
  https://zdrowie.tvn.pl/a/jak-dziala-pierscien-erekcyjny
Jakub Węgiel

O autorze

, Męskie sprawy to fundament. Nie postawisz domu jak nie weźmiesz się do tego jak facet. Nasz zespół wie o męskich sprawach wszystko.