Przedwczesny wytrysk - jak szybko i skutecznie rozwiązać ten problem?

Autor: Tomasz Potocki
Data: 24/05/2021

Przedwczesny wytrysk to problem sfery seksualnej, który wbrew pozorom wcale nie dotyka małej liczby osób. Coraz więcej mężczyzn szuka sposobu na poprawę intymnych stosunków z partnerką. W końcu nasze kontakty seksualne przekładają się na codzienne życie i wzmocnienie więzi.

Jeśli masz przedwczesny wytrysk i szukasz odpowiedzi na pytanie, jak w szybki i skuteczny sposób zażegnać ten kłopot, sprawdź sposoby na leczenie tego zaburzenia.

czym jest przedwczesny wytrysk
Spis treści:
 1. Czym jest przedwczesny wytrysk?
 2. Kogo dotyka ten problem?
 3. Powody wczesnego wytrysku
 4. Przedwczesny wytrysk leczenie
 5. Jak opóźnić wytrysk?
 6. Jak przedłużyć stosunek?
 7. Lek na przedwczesny wytrysk

Czym jest przedwczesny wytrysk?

Jest to problem uniemożliwiający odbycie stosunku seksualnego, który będzie satysfakcjonował obie strony. Możemy podzielić go na trzy typy, które znacznie różnią się od siebie występowaniem oraz sposobem leczenia.

 1. Wytrysk zbyt przedwczesny — Pojawia się na samym początku pieszczot lub nawet przed nimi
 2. Przedwczesny wytrysk — Występuje przed stosunkiem lub w momencie wkładania członka do pochwy
 3. Wytrysk zbyt wczesny — Zauważamy go po rozpoczęciu stosunku (po wykonaniu kilku lub kilkunastu ruchów) lub w zbyt krótkim czasie, który uniemożliwia wystąpienie orgazmu u partnerki.
jak opóźnić wytrysk

Amerykańskie Towarzystwo Urologiczne ustaliło, iż problem występuje szybciej niż zamierzono, tuż przed penetracją seksualną, zaraz po jej rozpoczęciu lub w trakcie, jednak w czasie, który uniemożliwia uzyskanie satysfakcji u partnerów. Problem zazwyczaj powoduje stres w wyniku zbyt krótkiego stosunku oraz braku kontroli nad wytryskiem.

Warto wspomnieć, że zaburzenie to może zostać stwierdzone w sytuacji, gdy problem pojawia się częściej niż jednorazowo, niemalże zawsze lub prawie zawsze przed penetracją pochwy.

Kogo dotyka ten problem?

Zbyt szybki wytrysk jest zazwyczaj kojarzony z młodymi i niedoświadczonymi seksualnie mężczyznami. Nic bardziej mylnego. Problem ten dotyczy nie tylko nastolatków w okresie dojrzewania oraz osób, które nie mają za sobą wielu stosunków, ale także mężczyzn w różnym wieku i z większym doświadczeniem.

Ważne!

W Polsce problem dotyka aż u 4 milionów mężczyzn. Większość osób zmaga się z tym kłopotem od czasu, w którym zaczęli współżycie. Bardzo często przez wiele lat problem pozostaje nieleczony. Zaledwie 9% zgłasza się z tą dysfunkcją do specjalisty.

Zaburzenie to bardzo często pojawia się u mężczyzn, u których zdiagnozowano choroby endokrynologiczne, np. niedoczynność lub nadczynność tarczycy, a także anatomiczne zaburzenia np. nadwrażliwość żołędzi, czy stulejka. Warto wspomnieć, że zbyt wczesny wytrysk często ma podłoże psychiczne oraz może wynikać z problemów w związku partnerskim lub traumatycznych przeżyć w dzieciństwie (zwłaszcza gdy dotyczyły sfery seksualnej). Problem ten może także być spowodowany stosowaniem niektórych leków.

Powody wczesnego wytrysku

Czynniki psychogenne

 1. Zbyt duża presja związana z ambicjonalnym podejściem do seksu. W wyniku tego mężczyzna odczuwa duży stres związany z obawą przed nie sprostaniem zadaniu.
 2. Słaba więź z partnerką, złe relacje na co dzień, które przekładają się na sytuacje intymne.
 3. Traumatyczne doświadczenia dot. sfery seksualnej, np. molestowanie.
 4. Strach przed niechcianą ciążą
 5. Rzadkie współżycie seksualne
 6. Nieregularne stosunki
 7. Brak doświadczenia seksualnego

Problemy zdrowotne

 1. Zaburzenia erekcji
 2. Niedoczynność tarczycy
 3. Cukrzyca
 4. Zapalenie prostaty
 5. Przerost prostaty
 6. Schorzenia nieurologiczne
 7. Nadpobudliwość nerwu sromowego

Czynniki sytuacyjne

 1. Mężczyzna, który nigdy nie miał problemów ze zbyt wczesnych wytryskiem, współżyje z inną partnerką, przy której występuje ten problem. Najczęściej możemy zauważyć to w sytuacji, gdy partnerka jest bardzo atrakcyjna, a mężczyzna czuje lęk przed niespełnieniem jej potrzeb.

Przedwczesny wytrysk leczenie

Bardzo duża liczba mężczyzn, która zmaga się z problemem przedwczesnego wytrysku, z powodu wstydu nie decyduje się na udanie do specjalisty. Nie da się jednak ukryć, że zaburzenie to ma istotny wpływ nie tylko na nasze relacje z partnerką, ale także na poczucie własnej wartości. Nierzadko z powodu zbyt wczesnego wytrysku panowie zauważają zaburzenia nastroju, lęk przed kontaktami z kobietami, a nawet depresję.

Problem ten może powodować unikanie sytuacji intymnych, a w wyniku tego całkowity brak współżycia w związku. Nie jest to jednak najlepsze wyjście z sytuacji, gdyż w żaden sposób nie łagodzi kłopotu i nie usuwa przyczyn.

Jeśli zastanawiasz się, jak opóźnić wytrysk, pamiętaj, że stosowanie domowych metod nie przyniesie pożądanych rezultatów. Często tego typu praktyki nie dają żadnych efektów oprócz zwyczajnej straty czasu i pieniędzy. Forma leczenia przedwczesnego wytrysku różni się bowiem od podłoża, którego dotyczy.

Psychoterapia

jak przedłużyć stosunek

Jeśli powodem problemu są zaburzenia sfery psychicznej (czyli np. wcześniej wspomniana depresja czy stany lękowe), konieczne jest udanie się do specjalisty oraz wprowadzenie farmakologii np. w postaci antydepresantów. Często niezbędne jest także uczęszczanie na psychoterapię indywidualną lub razem z partnerką.

Seksuologia

Najczęściej jednak leczony jest u seksuologa, który na podstawie rywiadu lekarskiego rozpoznaje problem pacjenta oraz dobiera indywidualną metodę. Niezbędne może okazać się przeprowadzenie badań neurologicznych, hormonalnych, a nawet badań ogólnych i urologicznych, dzięki którym lekarz będzie mógł ocenić konkretne przyczyny powstania problemu.

Jak opóźnić wytrysk?

Ćwiczenia na wydłużenie stosunku

Opóźnienie wytrysku możesz uzyskać także dzięki odpowiedniemu treningowi. Istotną rolę odgrywają tutaj ćwiczenia metodą APE (Anti Premature Ejaculation), które wykonujesz razem z partnerką. Ważne jest jednak, że konkretne ćwiczenia najczęściej doprasowywane są indywidualnie, jednak istnieją uniwersalne zasady ich wykonywania. W tym celu stosujemy masaże tyłu lewego uda w odległości 4 palców od zgięcia kolanowego. Konkretnie ten punkt odpowiada za czas wytrysku.

Masaż powinniśmy wykonywać ok. 5 minut. Możesz zastosować również masaż punktu w połowie długości Twojego mostka (znajdujący się na wysokości brodawek sutkowych), który wykonujesz także nie dłużej niż 5 minut.

Zmiana stylu życia

Niezwykle często powodem przedwczesnego wytrysku jest nieodpowiedni tryb życia. Wpływ może mieć alkohol spożywany w zbyt dużych ilościach, a także niepełnowartościowa dieta i zbyt mało ruchu. Aby pozbyć się tego problemu ogranicz napoje alkoholowe, odżywiaj się zdrowo (unikaj gotowych dań z niepewnym składem), a także regularnie uprawiaj aktywność fizyczną oraz stosuj ćwiczenia wzmacniające mięśnie Kegla.

— Gdy czujesz, że wytrysk się zbliża, unieś biodra i delikatnie wycofaj się z pochwy partnerki na kilkanaście sekund. Jednocześnie zaciskaj mięśnie brzucha i uspokój myśli.

— Opóźnienie wytrysku jest również możliwe dzięki uciskaniu palcem wskazującym i środkowym miejsca pomiędzy odbytem a kroczem przez około 3 minuty. Pamiętaj, aby oddychać głęboko.

— Skuteczną metodą na to, jak opóźnić wytrysk, jest także wzięcie relaksującej kąpieli lub prysznica przed odbyciem stosunku. Pamiętaj również o tym, aby pomimo problemu nie skupiać się wyłącznie na wytrysku. Staraj się uspokoić myśli i zwrócić uwagę na obopólną przyjemność z kontaktów intymnych z partnerką.

— Masturbacja przed stosunkiem — Ważne jest, aby rozpocząć onanizowanie się nienawilżoną dłonią. W trakcie masturbacji, gdy czujesz, że zbliżasz się do szczytowania, natychmiast zaprzestań. Tego typu trening musisz powtarzać do tej pory aż wzrośnie poziom kontroli Twojego ciała. Jest to doskonałe rozwiązanie, które możesz stosować razem z partnerką, która będzie pieścić Twojego członka zamiast Ciebie. W takim przypadku pamiętaj o jasnym dawaniu sygnałów typu „STOP”.

Jak przedłużyć stosunek?

1. Jeśli borykasz się z problemem zbyt wczesnego wytrysku, pamiętaj o tym, aby wszystkie ruchy, które wykonujesz podczas gry wstępnej oraz stosunku, były powolne i delikatne. W momencie, kiedy czujesz, że podniecenie wzrasta, przerwij, aby móc je uspokoić.

2. U osób z przedwczesnym wytryskiem często skutki przynosi zmęczenie seksualne. Jest to metoda, która polega na uprawianiu stosunku z bardzo dużą częstotliwością. Pozwala to na opóźnianie wytrysku. Rozwiązanie to nie jest jednak polecane mężczyznom, którzy jednocześnie mają zaburzenia erekcji.

3. W walce z przedwczesnym wytryskiem bardzo ważne jest nastawienie Twojej partnerki oraz jej wsparcie. Pamiętaj więc, aby poważnie porozmawiać z nią na temat problemu i chęci radzenia sobie z nim. Przeanalizujcie wspólnie różne metody i sprawdźcie, która przyniesie najlepsze rezultaty.

Lek na przedwczesny wytrysk bez recepty

Tabletki na opóźnienie wytrysku bez recepty są coraz częściej stosowane przez mężczyzn borykających się z tym problemem. Do największych zalet ich przyjmowania należy fakt, iż są przeznaczone dla panów w każdym wieku oraz nie dają niepożądanych skutków ubocznych. Tego typu preparaty zawierają substancje, których celem jest nie tylko opóźnienie wytrysku, ale także zwiększenie jego obfitości, poprawa siły erekcji w wyniku której penis ma większe rozmiary i lepszą twardość.

Lek na przedwczesny wytrysk bez recepty zazwyczaj zawiera w składzie naturalne wyciągi (najczęściej z ziół) takie jak: buzdyganek naziemny, sarsaparilla, gotu kola, żeń-szeń, pieprz cayenne, a także związki typu L-arginina, L-lizyna, L-karnityna.

Literatura:

 1. Wikipedia: "Wytrysk przedwczesny"
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wytrysk_przedwczesny
 2. European Urology 53 (2008) 887–889: "The DSM-IV-TR Definition of Premature Ejaculation and its Impact upon the Results of Epidemiological Studies"
  http://web.archive.org/web/20100923113136/
 3. Centrum Dobrej Terapii: "Wytrysk przedwczesny (przedwczesna ejakulacja)"
  https://www.centrumdobrejterapii.pl/materialy/przedwczesna-ejakulacja/
Tomasz Potocki

O autorze

, Tworzenie tego serwisu jest dla mnie jak obywatelski obowiązek. Niech każdy facet wie jak władać mieczem. Zostań królem seksu z nami!